Побутові каналізаційні установки
Каналізаційна установка - прилад, призначений для видалення (примусового відкачування) стічних вод там, де їх видалення самопливом неможливе або утруднене: нижче рівня каналізації або далеко від головного стояка, наприклад, у підвалах, на горищах, на цокольних поверхах, у дачних будиночках, при переплануванні будинку або квартири. Побутові установки в залежності від моделі можуть передбачати підключення унітазу, пісуару, раковини, душової кабіни, ванни, пральної та посудомийних машин. Сучасні каналізаційні установки є повністю автоматичними і потребують участі людини для своєї роботи. Застосування каналізаційних установок дозволяє заощадити на дорогих роботах з прокладання стандартних каналізаційних труб великого діаметру
Каналізаційна установка складається з резервуару для накопичення стічних вод, датчика рівня та відцентрового електричного насоса. При надходженні води в резервуар і досягненні певного рівня (рівня пуску) датчик рівня включає насос і починається відкачування. При зниженні рівня нижче заданого («рівня зупинки») насос вимикається. Таким чином, забезпечується робота установки без участі користувача.
У моделях, що передбачають підключення унітазу (такі установки іноді називаються фекальними насосами), присутній подрібнювач, що зазвичай є обертовим ніжом і розташовується на валу електродвигуна насоса.
У вихідному трубопроводі установки розміщується зворотний клапан, що запобігає стіканню води, що вже відкачала, назад у установку після відключення насоса.
Більшість побутових моделей оснащуються вугільним фільтром, що запобігає попаданню неприємного запаху з установки в приміщення, а також є самоочисними.
Залежно від моделі установки зазвичай мають обмеження за температурою і pH рідини, що перекачується, а також не допускають попадання в установку сторонніх предметів (крім туалетного паперу)